FOCUSING – droga do siebie

warsztat rozwoju osobistego

To co jest odcięte, nieodczute, pozostaje bez zmian. Kiedy zostanie odczute, zmienia się. Większość ludzi o tym nie wie. Wydaje im się, że jeśli nie pozwolą sobie poczuć negatywnej części siebie, pozostaną dobrymi osobami. Dzieje się odwrotnie, negatywne aspekty trwają niezmiennie latami. Kilka chwil poświęconych temu, żeby poczuć je w ciele, umożliwia zmianę.

Eugene Gendlin

Czym jest Focusing?

Nasze ciało przez całe życie gromadzi różne doświadczenia, naprawdę dużo wie, Focusing pozwala korzystać z tej wiedzy. Jest to rodzaj nieoceniającej uwagi kierowanej na ciało i bieżące doświadczenie. Focusing został opisany w trakcie badań nad psychoterapią przez Eugene’a Gendlina, który zauważył, że pewien rodzaj bycia ze swoimi aktualnymi doświadczeniami, pozwalał klientom uzyskiwać lepsze efekty w psychoterapii. Postanowił więc uczyć go także tych, którzy nie wchodzili w podobny proces spontanicznie. W ten sposób Focusing został zaadoptowany przez terapię humanistyczną. Szybko jednak uniezależnił się jako sposób rozwoju osobistego umożliwiający życiowe zmiany, możliwy do uczenia i stosowania także poza gabinetem terapeuty.

Na co pozwala Focusing?

  • Na bycie ze sobą i swoim doświadczeniem z życzliwością, ciekawością i nieosądzającą uwagą.
  • Uczenie się postawy dystansu do własnych przeżyć, by nie były zbyt odległe ani zbyt przytłaczające.
  • Stworzenie warunków umożliwiających zmiany.
  • Rozumienie siebie, swoich emocji, przeżyć.
  • Budowanie relacji zaufania ze sobą, a szczególnie ze swoim cielesnym doświadczeniem.
  • Na rozwój osobisty w życiu codziennym bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów profesjonalnej pomocy.

Dla kogo?

Jeśli chcesz towarzyszyć swoim doświadczeniom w życzliwy sposób, bardziej rozumieć siebie i swoje przeżycia, korzystać z wiedzy twojego ciała, zyskać taki sposób bycia ze sobą, który wspiera zmiany, podejmowanie decyzji i świadomość siebie – to ten warsztat jest dla Ciebie.

Każda osoba zainteresowana uczestnictwem, zostanie zaproszona na krótką, indywidualną rozmowę przed wzięciem udziału w treningu.

Jak wyglądają zajęcia?

Warsztaty odbywają się w małej (od 8 do 12 osób) grupie i prowadzone są metodami aktywnymi.

Kim jest prowadząca?

Sara Katulska – jest certyfikowaną trenerką (Focusing Trainer) i psychoterapeutką zorientowaną focusingowo (Focusing-Oriented Psychotherapist), autorką książki: „Pozwól ciału mówić. Praktyka Focusingu”, a także szczerą fanką Focusingu, którego używa do pracy nad własnym rozwojem osobistym oraz uczy innych, zarówno na warsztatach jak i podczas spotkań indywidualnych.

Termin
listopad 2024
dokładny termin wkrótce
godz. 9.00 – 17.30
(z przerwą obiadową)
Zapisy i szczegóły
505 059 694
sarakatulska@gmail.com
(w zgłoszeniu proszę podać numer kontaktowy)
Koszt
750 zł

Więcej o Focusingu znajdziesz tu:

Książkę „Pozwól ciału mówić. Praktyka Focusingu” możesz kupić tu:

https://osrodekintra.pl/pozwol-cialu-mowic-praktyka-focusingu/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1eYLpOZWlh9IIZS9O7a_U920ubSR5MjPYEfYhPaOmXyP48lacGm3r1jLA_aem_ztjuzplFegzgsA9udQYVRQ